تبلیغات
پایگاه تخصصی هنرهـــای رزمــــی - روی جونز جونیور

«روی جونز» به عنوان بهترین بوكسور روی زمین برای وزنهای مختلف شناخته شده است. او كلكسیونی بزرگ از كمربندهای قهرمانی دارد.
جونز قهرمان جهان در میان وزن ، بعلاوه میان وزن و سنگین وزن است. بعداز شكست دادن «جان روئیز» او تاج سنگین وزن را هم نصیب خود كرد. در بازیهای المپیك مسئول او كه یك بوكسور آماتور بود خوش درخشید و عنوان بهترین بوكسور  بازیها را به خود اختصاص داد.


بدون هیچ گونه توضیح قابل قبولی در فینال بازیها نتیجه مسابقه ۳ به ۲ به نفع بوكسور كره جنوبی «سی هان پارك» تمام شد و آمریكایی ها مجبور به قبول نقره شدند، خودسرانه و مطمئناً  برای سرپوش گذاشتن بر روی اشتباه خودشان، داوران «جونز جونیور» را بوكسور برجسته بازیهای المپیك ۱۹۸۸ نامیدند.
پس از آن جونز به مبارزات حرفه ای روی آورد وسعی كرد تجربه ناخوشایند المپیك را جبران كند.
مشخصات شخصی
روی جونز جونیور
- سال تولد: ۱۹۶۹
- زمان شروع بازیهای حرفه ای: ۱۹۸۹
- رده بازیها: سنگین وزن
- امتیازات: ۴۸ به یك
- نام مستعار: ندارد
قد: ۷۵/۱۷۷ سانتی متر
مربی: آلتون مركرسون
مدیر برنامه ها : دان كینگ
ویژگی
با سرعت خیره كننده دستانش، حركات سریع پاهایش در مبارزه با هر كسی پیروزی می شود.
در سال ۱۹۹۲ او توانست قهرمان پیشین جهان «جورج واكا» را در راند اول در مسابقاتی كه در نیویورك برگزار شده بود، شكست دهد.
اولین عنوان قهرمانی جهان او در سال ۱۹۹۳ بود او در مسابقات میان وزن IBF به مصاف «برنارد هاپكینز» در شهر واشنگتن رفت و با اتفاق آراء برنده شد.
او از عنوان قهرمانی خود در سال ۱۹۹۴ با شكست دادن «توماس تات» در راند دوم،دفاع كرد.
در اواخر سال ۱۹۹۴ او به رده بالاتر از میان وزن رفت و در مقابل «جیمز تونی» به برد دست یافت.
تونی قدرت شكست ناپذیری در ۶۴ بازی بود و برای اولین بار این روی جونز جونیور بود كه توانست او را مغلوب كند.
اما این جونز جونیور بود كه توانست در مسابقات برگزار شده در هتل بزرگ MGM (لاس وگاس) برای دومین عنوان قهرمانی جهان امتیاز كسب كند، هیچگاه كسی به نبوغ جونز در زمین بوكس شك نكرده است. او اغلب چندین رده بالاتر از حریف مقابل خود بازی را خاتمه داده است.
افتخارات جونز جونیور در زدن ركوردها باعث ترقی وی شد چرا كه او دسته بندی ها را از بین برد اما در وزن بالای میان وزن او هرگز با «كریس ایبانك»، «نیگل بن» و یا بوكسور ایرلندی «استیو كالینز» مسابقه نداد.
و در وزن پائین تر از سنگین وزن به مصاف قهرمان هلندی آلمانی «داریوش مایكل زوسكی» رفت و او را شكست داد و او هیچگاه نتوانست از جونز ببرد.